Velikonoční pusinky

Tyhle pusinky s ořechy se dělají se v sobotu večer před velikonoční nedělí. Tato aktivita pomůže dětem zajímavou formou zopakovat si jednotlivé části velikonočního příběhu. Při každém kroku při přípravě pusinek společně přečtěte příslušný biblický text. Zde je tedy recept na Velikonoční pusinky.

Potřebujete tyto ingredience (1 hrnek = 250 ml):

1 hrnek celých vlašských ořechů
1 lžičku octa
3 bílky
špetku soli
1 hrnek cukru
mikrotenový sáček, vařečku, izolepu, Bibli

Postup

1. Předehřejte troubu na 150 stupňů Celsia.

2. Dejte ořechy do pytlíku a zavažte ho. Nech děti, aby je vařečkou rozdrtily na malé kousky. Vysvětli, že poté, co byl Ježíš zatčen, byl zbit římskými vojáky. Přečtěte Jan 19,1-3.

3. Nech děti, aby si přičichly k octu a můžeš jim i nechat ochutnat. Dej lžičku octa do misky.
Vysvětli, že když měl Ježíš na kříži žízeň, dali mu napít octa. Přečtěte Jan 19,28-30.

4. Přidej k octu bílky. Vajíčka jsou symbolem života. Vysvětli, že Ježíš dal svůj život, abychom my mohli žít. Přečtěte Jan 10,10‑11.

5. Každému z dětí dej na dlaň trošku soli. Nech je ochutnat a zbytek dejte do misky. Vysvětli, že sůl nám připomíná slané slzy, které prolili Ježíšovi učedníci. Přečtěte Lukáš 23,27.

6. Přidej cukr a vysvětli, že to „nejsladší“ na velikonočním příběhu je, že Ježíš zemřel, protože nás miluje. Chce, abychom ho znali a patřili mu. Přečtěte Žalm 34,8 a Jan 3,16.

7. Ručním šlehač nastav na nejvyšší stupeň a šlehej sníh 12-15 minut, až bude úplně tuhý. Vysvětli, že bílá barva nám připomíná, že v Božích očích jsou všichni, kdo byli díky Ježíši očištěni od hříchu, čistí a svatí. Přečtěte Izaiáš 1,18 a Jan 3,1‑3.

8. Opatrně vmíchej ořechy. Na plech vyložený pečícím papírem udělejte lžičkami kopečky. Vysvětli, že každá z hromádek připomíná skalnatý hrob, do kterého bylo uloženo Ježíšovo tělo. Přečtěte Matouš 27,57-60.

9. Dej plech se sušenkami do trouby, zavři dvířka a troubu VYPNI. Dej dětem izolepu a nech je troubu „zapečetit“. Vysvětli, že i Ježíšův hrob byl zapečetěn. Přečtěte Matouš 27,65-66. Povídejte si s dětmi o tom, že je jim možná líto, že musí sušenky nechat v troubě přes noc. Ježíšovi učedníci byli zoufalí, když byl hrob zapečetěn. Přečtěte Jan 16,20+22. JDĚTE SPÁT!

10. V neděli ráno otevřete troubu a každému dej sušenku. Sušenky jsou duté! Ježíšovi učedníci byli překvapení, když našli hrob prázdný. Přečtěte Matouš 28,1-9.

Zde si můžete návod stáhnout k vytištění.

žádné komentáře

přidat komentářTato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..