Na co jít v únoru do kina

Na co stojí za to jít v únoru do kina? Tady je můj výběr filmů, které by mohly podle mne stát za to.

Mlčení

Tento film figuroval již v mém seznamu 11 filmů, na které jsem zvědavá v roce 2017. Osvědčený režisér Martin Scorsese zfilmoval jednu z nejoceňovanějších knih japonské literatury 20. století, kterou napsal Šúsaku EndóFilm se odehrává v 17. století v Japonsku, v hlavních rolích portugalských jezuitských misionářů, kteří čelí brutálnímu pronásledování, uvidíme Andrew Garfielda, Adama Drivera a Liama Neesona. Film jsem již viděla a nezklamal mne. Není ovšem vhodný pro milovníky jednoznačných happyendů a někoho může unavovat svou délkou 160 minut. Celou mou recenzi si přečtěte v březnovém Životě víry.
premiéra: 16. února

Sámská krev

Švédsko-dánsko-norský film nás zavede do 30. let minulého století. Čtrnáctiletá sámská dívka Elle Marja se věnuje chovu sbobů. Musí čelit rasismu a ponižujícím vyšetřením na internátní škole. Ráda by začala nový život, kvůli tomu by však musela přetrhat kontakty se svou rodinou a svou vlastní kulturou – a stát se tak někým jiným. Film se tedy dotýká temného místa švédské koloniální historie, která je nám v našich končinách spíše neznámá.
premiéra: 23. února

I dva jsou rodina

Vtipný Samuel (Omar Sy, kterého si můžete pamatovat z filmu Nedotknutelní) si užívá bezstarostný život. Jednoho dne se však objeví Kristin s dítětem, oznámí mu, že je jeho, a zmizí. Samuelovi nezbývá, než se o holčičku postarat – a stane se z něj prima táta. Pak se ale najednou Kristin (Clémence Poésy) znovu objeví…
Podobná zápletka tu ve filmu byla již mnohokrát, ovšem dle ukázek to vypadá, že tohle by mohla být vcelku vtipná verze – ideální pro odlehčení ponurého února.
premiéra: 23. února

1 komentář

  • tomas zajic 19/02/2017 at 06:56

    Mlčení sleduju po částech, je to síla. Něco takového bych od Scorseseho nečekal.

    Reply

přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..