Na co jít v dubnu do kina

Je tu duben a s ním další tipy na filmy. A než začneme, malé upozornění: pokud nechcete strávit v kině zbytečně nudných 104 minut, vyhněte se filmu Život. Nenechte se zmást vcelku slibným trailerem. Film nejen, že opisuje z řady podobných snímků od Vetřelce přes Solaris po Gravitaci. Nezachrání to ani prima kamera. Ještě ke všemu je posádka vesmírné lodi mírně řečeno… hloupá. Například, pokud se snažím nepřátelského mimozemšťana spálit a nefunguje to, co takhle zkusit raději jinou metodu, místo abychom se pokoušeli ho znovu… spálit? A tak dále… Zkrátka: zbytečný film, zbytečně utracené peníze.

Tak a tady jsou filmy, které by (snad) mohly v dubnu stát docela za to.

Pátá loď

Slovenský film, vycházející ze skutečného případu, vyhrál ve své kategorii na Berlinale Křišťálového medvěda. Desetiletá dívka, kterou vlastní matka zanedbává, tak se rozhodne ukradnout dvě mimina, aby se pak o ně starala se svým osamělým kamarádem a vytvořili tak spolu „rodinu“. Kritici na snímku oceňují především herecké výkony dvou hlavních dětských herců.

premiéra: 6. dubna

Loupež ve velkém stylu

Tři staří páprdové mají už plné zuby svých finančních problémů, které připisují bance. Rozhodnou se ji tedy přepadnout a vzít si svoje peníze zpátky. V hlavních rolích samá herecká esa: Morgran Freeman, Michael Caine a Alan Arkin.

premiéra: 20. dubna

Ztracené město Z

Od tohoto filmu nečekám, že bude vyloženě trhákem, ale láká mne na něm zajímavý příběh skutečného cestovatele, archeologa a objevitele Percyho Fawcetta. Ten podnikl řadu expedic do Jižní Ameriky, jeho cílem bylo nalezení údajného města Z v brazilské džungli. Ze své poslední expedice se však nikdy nevrátil…

premiéra: 20. dubna

Zahradnictví – Rodinný přítel

První část trilogie Zahradnictví s názvem Rodinný přítel se odehrává během 2. světové války. Třem mladým ženám a dvěma dětem, které čekají na návrat svých mužů a otců z vězení, pomáhá rodinný přítel. Ačkoliv trilogie časově předchází oblíbenému filmu Pelíšky, z ukázek to vypadá, že to bude stylově dost odlišná. Tak uvidíme… každopádně jsem zvědavá, režisér Hřebejk mě už dlouho ničím nějak zvlášť nenadchnul.

komentáře 2

 • Janka Bianka 07/04/2017 at 21:05

  Tá Lúpež vyzerá úžasne, to si asi pozriem.

  Odpovědět
  • Ráchel Bícová 07/04/2017 at 21:25

   Očekávám, že to bude prima oddechovka.

   Odpovědět

přidat komentářTato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..